Víkendové dýchání

Následující termín Integrativního dýchání 10.-12.6.2022

Víkendy integrativního dýchání pořádáme pravidelně 5x ročně v centru Plující oblaka. Jde o intenzivně strávený čas v chráněném prostředí a laskavé atmosféře zhruba 30členné skupiny lidí, kteří se s touto metodou setkávají poprvé a těch, kdo se ji věnují opakovaně.

Jak probíhá víkend

Program víkendu integrativního dýchání začíná vždy v pátek v 18 hodin, kdy se noví účastníci dozví na kurzu speciální přípravy o této metodě, jejích základech, filozofii, práci s tělem a dalších důležitých podrobnostech.

Samotné dýchání pak probíhá v sobotu a v neděli, přičemž program obou dní je velmi podobný. Na místě se sejdeme ráno v 8.30 a končíme obvykle okolo 19. hodiny. Každý den probíhají dvě seance, kdy se skupina rozdělí do dvojic k dýchání. Mezi jednotlivými dýcháními je lehká svačina, na závěr pozdní oběd a po něm sdělování. V sobotu po skončení sdělování zařazujeme krátkou dokreslující aktivitu, která podporuje integrativní proces.

Místo konání

Centrum Plující oblaka, Mlýnská 6/3, Praha 6 – Bubeneč

Jak se na místo dostanete MHD: metro A Hradčanská + bus 131, zastávka Goetheho, dále pěšky asi 5 minut do areálu Mlýnská k budově s venkovním schodištěm. Pozor, vlaková zastávka Bubeneč je zrušena!

Parkování: v areálu Mlýnská přímo před centrem Plující oblaka je možné bezplatně zaparkovat

Strava a ubytování

Součástí programu jsou svačiny a obědy vhodné i pro vegetariány. Přímo na místě lze také přespat na matraci, k dispozici jsou deky a polštáře.  Cena za  jednu noc činí 250,- Kč.

Kapacita naší kuchyně neumožňuje zajistit speciální diety (veganská, bezlepková, nesnášenlivost na laktózu a další), pokud takovou dietu potřebujete, informujte o tom včas koordinátora dýchání a počítejte prosím s vlastní stravou.

Co si vzít s sebou

Na samotné dýchání v sobotu a neděli je zapotřebí přinést si pohodlné volné oblečení (tepláky, tričko, teplé ponožky, pantofle…), šátek na oči, prostěradlo (nejlépe navlékací), hygienické potřeby, ručník.

Cena

Cena za celý víkend včetně dvou svačin a obědů: 2800 Kč

Příplatek za přespání na místě: 250 Kč

Pokud dýcháte poprvé : 2800 Kč + 800 Kč za 90 minutový úvodní pohovor s terapeutem

Celkový počet účastníků jednoho víkendu je omezen, proto se prosím hlaste s dostatečným předstihem.

Jak se přihlásit

Pokud s námi chcete dýchat poprvé, je podmínkou účasti pohovor s PhDr. Otakarem Chaloupkou pro seznámení s metodou a eliminaci případných rizik a ke zvýšení užitečnosti celého procesu. Prosíme zájemce, aby se hlásili pokud možno měsíc před termínem dýchání. Termín pohovoru nebo přihlášení k účasti na Integrativní dýchání je nutné dohodnout telefonicky (nejlépe) nebo emailem. Kontakt najdete zde.